Losse tegeltjes spoelbak van oude granito aanrecht, advies gevraagd

Ouwehoer hier een end weg

Moderator: Pieten

rsevo6
Zere vingers van het typen..
Posts: 900
Joined: 02 Jan 2007, 09:30
Geen auto topic, zoek bouwadvies..::)

Heb een originele 20-er jaren granito aanrechtblad met een tegeltjes spoelbak (kleine tegeltjes, ca 5x5).

De laatste jaren laten er met enige regelmaat wat tegeltjes rond de afvoer los.
Over de laatste 10 jaar is denk ik zo'n 4 keer gerepareerd, maar telkens laten dezelfde tegeltjes (en soms eentje extra) weer los.

De aannemer die de reparaties de laatste 3 keer heeft uitgevoerd heeft de moed opgegeven. Hij ziet repareren niet meer zitten, volgens hem is het zinloos om nog te repareren want laat toch weer los (er kan geen voldoende hechting worden verkregen) en adviseert om een nieuw aanrechtblad/spoelbak te installeren.

Eigenlijk vind ik dit idioot, moet toch te repareren zijn.

Iemand hier met kennis van zaken met welke lijm oid te repareren die wel houdt, of (beter) wie weet een gespecialiseerd bedrijf omgeving Den Haag die dit kan herstellen?
User avatar
Surferdude
Posts: 7705
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Contact:
Vocht lijkt me hier het probleem. En als dat er eenmaal in zit houd geen enkele lijm langdurig (wel voor een korte periode).

Zorg er voor dat het vocht uit de hechtlaag verdwijnt, dan zal het beter gaan.

Lekkage rond het afvoerputje lijkt me de oorzaak.

Klikkie...
User avatar
Ewoud
Zere vingers van het typen..
Posts: 1620
Joined: 28 Dec 2006, 00:25
Een paar tegels meer rondom weghalen en dan opnieuw vastzetten. Maybe is dit iets waar je wat mee kan en wat langer blijft zitten?

Klikkie doen
User avatar
MMaddict
Zere vingers van het typen..
Posts: 1862
Joined: 16 Apr 2011, 11:48
Type MR2: AW11
Je zou de tegels op de bodem kunnen overgieten met epoxy hars.... dan krijg je een soort doorzichtig laagje kunststof over je tegeltjes.
User avatar
shenron
Posts: 1773
Joined: 05 Sep 2009, 12:54
Type MR2: AW11
MMaddict wrote:Je zou de tegels op de bodem kunnen overgieten met epoxy hars.... dan krijg je een soort doorzichtig laagje kunststof over je tegeltjes.
Ik geef niet gouw iemand gelijk maar dit is geen slecht idee :dux-blij_thumb-up:
alleen houd dat niet zo goed op tegels vanwege het glazuur, maar je kan het proberen.
RoosRapide
Knop gevonden hoor !
Posts: 1
Joined: 10 Feb 2014, 21:55
Ik weet dat dit een oud topic is, maar ik ben erg benieuwd of dit gelukt is?

PS Deze tegelspoelbakken komen vaak met gebruiksaanwijzingen waarin tips worden gegeven om je tegeltjes spoelbak te onderhouden.
Post Reply