Kans op schade door precat

Alles over de ZZW30. Onderhoud, aankoop weetjes en andere handigheidjes voor de ZZW30.

Moderator: Pieten

User avatar
whitespyder
Ik lul al aardig mee !
Posts: 367
Joined: 03 Jul 2008, 22:30
Iemand enig idee hoeveel gevallen er reeds bekend zijn?
Een ander gelezen dat de schade veroorzaakt kan worden door verstopping in de precat (in het uitlaatspruitstuk).
Hoe groot is de kans?
Zou je het kunnen horen wanneer dreigt verstopping te komen?
Door olieverbruik, wat is hierin normaal?

Zijn er in nederland ook bedrijven die (sport)spruitstukken leveren?
Geloof dat er maar weinig voor de zzw leverbaar is, sw daarentegen wel veel leverbaar zo te zien.
User avatar
ROB-E
Posts: 2500
Joined: 02 Apr 2007, 23:05
Type MR2: AW11
ik heb geen idee wat een precat is:huh:

maar neem dus aan dat je 2 katalisatoren hebt:huh:
als zon ding verstopt raakt merk je dat wel.
als de uitlaatgassen gehinderd worden, gaat de auto gewoon domweg inhouden en krijsen uit de luchtbak.
MarcoTwo
Posts: 7414
Joined: 28 Dec 2006, 13:13
Type MR2: SW20/21/22 + ZZW30
Contact:
Het lijken er nogal wat geweest te zijn.
User avatar
Eeuwige twijfelaar
Zere vingers van het typen..
Posts: 967
Joined: 16 Dec 2007, 00:31
Type MR2: AW11
Ik zit nu even via de phone, dus kan je de link niet geven..maar als je zoekt op het Amerikaanse spyderchat forum, dan vind je er zeer uitgebreide info over, hoe het komt, wat de gevolgen kunnen zijn en hoe je het kunt oplossen.
User avatar
N!co
Ik lul al aardig mee !
Posts: 160
Joined: 27 Dec 2006, 18:43
Ik heb er ook wel het een en ander van gelezen op verschillende fora. Als ik een spyder zou hebben zou ik direct de precats eruit halen...
Xhermes
Zere vingers van het typen..
Posts: 3347
Joined: 28 Dec 2006, 00:53
Type MR2: AW11
Contact:
Heb het laatst opgezocht voor onze Veilside Spyder vriend. In je spruitstuk zitten 2 kats met 2 sensoren. Die kan je loshalen als het goed is en er even inkijken. Als alles nog vast zit daarin is het ( nog goed) als daar allemaal los gruis uitkomt is het niet goed. Stuur is een mailtje naar Infinity Performance. sales@infinityperformance.nl . Ik wil wat meer gaan doen voor Spyders ook dus misschien dat een paar uitlaat spruitstukken wel leuk zijn om mee te beginnen.

Voordeel is zoiezo dat je die 2 kats kwijt bent. Meer vermogen krijgt ( hoeveel precies is ook afhankelijk van andere mods ), ander geluid, minder gewicht.
Xhermes
Zere vingers van het typen..
Posts: 3347
Joined: 28 Dec 2006, 00:53
Type MR2: AW11
Contact:
2000-2002 MR2 Spyders were prone to failure of the pre-catalytic converters, which can cause destruction of the engine. Fortunately these can be replaced. Pre-cats can fail a few thousand miles or a hundred thousand miles. Some can last hundreds of thousands of miles without problems. Pre-cats are a big issue but if you take the time to check prior to purchase and make a point of getting rid of them asap it's no reason at all to avoid any particular year.
To check to see if they are in good condition take off the two O2 sensors on the manifold. You can identify the O2 sensors by finding the two wires coming off the exhaust manifold -- the sensors are right there. After the sensors are removed (using a special socket) use a flashlight to see inside the hole. If you see a perfect honeycomb material you are good. If there is any deformation or bits missing that means you have a problem.
User avatar
Green Goblin
Posts: 12039
Joined: 22 Dec 2006, 06:55
Type MR2: AW11
Contact:
N!co wrote:Ik heb er ook wel het een en ander van gelezen op verschillende fora. Als ik een spyder zou hebben zou ik direct de precats eruit halen...
Ik ook. En een oliekoeler monteren (die heb ik al liggen trouwens...;D )
BlackMR2
Green Goblin wrote:Ik ook. En een oliekoeler monteren (die heb ik al liggen trouwens...;D )

nu de Spyder nog :P
User avatar
Green Goblin
Posts: 12039
Joined: 22 Dec 2006, 06:55
Type MR2: AW11
Contact:
Ik probeer hem eerder te hebben dan dat jouw project klaar is...

Voorlopig hoef ik me niet te haasten...:P
multiballs
heb het met mijn mr2 ook gehad,
auto hield in,spruitstuk stond en oranje gloeiend aan,
vlakbij de dealer,
direkt langsgegaan,
ze hebben ongeveer een halve dag gezocht,en kwamen erachter dat hij zonder uitlaat liep als de brandweer,verders geen storingen erin,
dus spruitstuk verstopt,

rommel eruit,
en lopen maar....
Xhermes
Zere vingers van het typen..
Posts: 3347
Joined: 28 Dec 2006, 00:53
Type MR2: AW11
Contact:
Verder geen schade aan het blok?
multiballs
bij de mijne destijds geheel geen problemen of schade...
jobiflo
Kijk in dit forum even bij "Spyder zonder precats door de APK"van "Remmel".
Als je op Ebay zoekt naar "header mr2 spyder". Ik had er één voor 50 dollar en 75 dollar verzend kosten, binnen een week in huis van uit www.ebstores.us.
Als er gruis los komt van de precats kan dat in je blok gezogen worden en dan heb je 5000,00 euro schade. In Amerika waar er veel mr2 spyders zijn verkocht kwam en komt het nog veel voor. Waar het nou precies door komt weten ze nog steeds niet zeker, maar er gaan geruchten dat als je inspuiting te "rijk" is dat er dan te vuile lucht in je precats geblazen wordt en dat dan op den duur je keramiek aantast, gaat verbrokkellen en dat kan in je blok gezogen worden, daarna gaat hij veel olie gaat verbruiken en dan ben je al te laat.
Xhermes
Zere vingers van het typen..
Posts: 3347
Joined: 28 Dec 2006, 00:53
Type MR2: AW11
Contact:
Juist. Bijkomend voordeel is ook nog is dat je wat extra vermogen krijgt.

Schijnt alleen wel dat de meeste spruitstukken gaan scheuren, dus dat ze wel gebraced moeten worden. Maar dat is een relatieve small price to pay.
User avatar
whitespyder
Ik lul al aardig mee !
Posts: 367
Joined: 03 Jul 2008, 22:30
Bedankt allen voor de info.
Inderdaad beter voorkomen dan genezen.
Vreemd dat toyota (van horen zeggen) dit niet onder garantie repareert??
Jobiflo, goede tip, hoe bevalt dat spruitstuk?Hoe lang zit het er al op?
Vermogenswinst tot 16 pk?lijkt leuk, maar is dat niet wat overdreven?

Vroeg me nog af of het uitmaakt hoe het spruitstuk gevormd is??
De manier van aansluiten van 4 aansluitingen naar 2, de een gebruikt daarvoor meer materiaal dan de ander.
Xhermes
Zere vingers van het typen..
Posts: 3347
Joined: 28 Dec 2006, 00:53
Type MR2: AW11
Contact:
Voor zover ik weet heeft Toyota het in de US wel gerepareerd onder garantie mits het onder een bepaald aantal km's is gebeurd.

De vorm van het spruitstuk maakt natuurlijk wel iets uit mbt flow van de uitlaat gassen. Maar volgens mij hebben ze allemaal wel ongeveer dezelfde vorm.
User avatar
Green Goblin
Posts: 12039
Joined: 22 Dec 2006, 06:55
Type MR2: AW11
Contact:
Toyota geeft garantie op het short-block van 7 jaar met een maximum van 150.000 km.
MarcoTwo
Posts: 7414
Joined: 28 Dec 2006, 13:13
Type MR2: SW20/21/22 + ZZW30
Contact:
Leuke info, afkomstig van een insider (lees: zoon van monteur bij Toyotadealer)... de eerste gemodificeerde exemplaren zijn wéér aan de beurt.

Het shortblock verhaal dan voor de grotere VVT-i motoren.
User avatar
whitespyder
Ik lul al aardig mee !
Posts: 367
Joined: 03 Jul 2008, 22:30
xhermes wat is bracing? en wat kost dat denk je?
Wilde al een spruitstuk bestellen net als jobiflo.
Onderstaande link baarde toch wel wat zorgen of het wel verstandig is.

http://www.spyderchat.com/forums/lofive ... 44056.html

Zou dit bracing dit voorkomen?
Vraag is ook of deze spruitstukken wel rvs zijn zoals vaak beweerd wordt.
Post Reply